Dla dorosłych - język niemiecki metodą bezpośrednią DIREKTE METHODE

 

Język niemiecki metodą bezpośrednią – DIREKTE METHODE

Przełam bariery w mówieniu w języku niemieckim, rozwiń komunikację, ucz się lekko i przyjemnie poprzez słuchanie i powtarzanie !

 

Direkte Methode czyli Metoda Bezpośrednia nauczania języka niemieckiego gwarantuje szybkie postępy w nauce poprzez bezpośredni kontakt lektora z kursantem. Podczas zajęć nacisk położony jest na mównie "żywym" językiem w naturalnych sytuacjach. Lektor zadaje liczne pytania, na które kursanci odpowiadają zawsze całym zdaniem, ćwicząc w ten sposób trudną sztukę mówienia w języku obcym. Taki sposób odpowiadania pomaga kursantowi w automatycznym przyswajaniu zasad poprawnego mówienia, bez konieczności poznawania szczegółowo zasad gramatycznych, jak i w łatwiejszym przyswajaniu słownictwa.

Autorami podręczników do Direkte Methode są egzaminatorzy Instytutu im. Goethego i metodycy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Podręczniki obejmują słownictwo i zasady gramatyczne niezbędne do zdania egzaminu Zentrale Mittelstuffenprufung (poziom C1). Nowatorski układ podręcznika ułatwia powtarzanie materiału, a równocześnie nie rozprasza zbędnymi elemetami graficznymi. Podręczniki obejmują 5500 słów w zastosowaniu we wszytkich konstrukcjach gramatycznych, co pozwala na swobodną komunikację w języku niemieckim.

Zajęcia prowadzone są zawsze według tej samej struktury: najpierw przeprowadzane jest powtórzenie, a następnie wprowadzany nowy materiał. Całość symuluje mini-dialog: lektor zadaje pytanie - kursant udziela odpowiedzi. Wszystkie nowo wprowadzane słowa są tłumaczone na język polski i powtarzane przez każdego uczestnika kursu, zanim zostaną użyte w pytaniach.

 

 

Liczba godzin w tygodniuPrzybliżona liczba godzin w roku szkolnymGrupa 4 - 8 osóbGrupa 2 - 3 osoby*TRYB INTENSYWNY

1 x 2 godz

1 godz = 45 min

80

Rata Miesięczna

149,00

Rata Miesięczna

179,00

- zajęcia 4 x 45 minut w tygodniu

- ok. 160 godzin w roku

- cena kursu intensywnego to  podwojona  cena kursu trybem normalnym

Opłata za Semestr**

745,00

Opłata za Semestr**

895,00

*dopłata do grupy zamkniętej-2 osobowej  + 35,00 zł miesięcznie od 1 osoby

**przy wpłacie za semestr RABAT 5%