Dla Przedszkolaków - Kraina Baśni

ANGIELSKI

Język Angielski dla Przedszkolaków to kursy Metodą Kraina Baśni .

Maluszki mają możliwość nauki tą metodą  :

 *  w siedzibie naszej szkoły, gdzie zajęcia prowadzimy nieco bardziej rozszerzonym programem, tj. KRAINA BAŚNI PLUS:

Liczba godzin w tygodniuPrzybliżona liczba godzin w roku szkolnymGrupa 4 - 8 osóbGrupa 2 - 3 osoby**Nauczanie indywidualne (1 osoba)

1 x 1 godz

1 godz = 30 min

 

40

Rata miesięczna

89,00

Rata miesięczna

109,00

Rata miesięczna

120,00

Opłata za semestr*

445,00

 Opłata za semestr*

545,00

 Opłata za semestr*

600,00

*przy wpłacie za semestr RABAT 5 % lub podręcznik GRATIS

**w przypadku grupy zamkniętej 2 osobowej dopłata 20 zł za miesiąc od osoby

 lub

*  w wybranych Przedszkolach Prywatnych

Program składa się z 12 bajek - kolejnych etapów zaawansowania. Każda bajka wprowadza w świat dziecka nie tylko słownictwo typowe dla niej, ale także ogólne, niezbędne podstawy nauki języka angielskiego - począwszy od kolorów, liczb, części ciała, nazw owoców i warzyw, zwierząt, nastrojów dzieci, słownictwo związane z rodziną, domem, czynnościami codziennymi, ubiorem, posiłkami, zabawkami itd.

Każde słówko jest wprowadzone za pomocą obrazu i jest wykorzystane w wierszykach, piosenkach i zabawach ruchowych, które są nieodłącznymi częściami programu. Bajka wprowadza umiejętnie dziecko w tajniki gramatyki - ucząc powoli i skutecznie poprawności językowej. Program wykorzystuje technikę spiralną w nauczaniu - wszystkie nowo wprowadzone elementy są powtarzane w następnych częściach dopóki nie zostaną w pamięci trwałej dziecka, a ilość tych powtórek jest obliczana z matematyczną dokładnością. Nasi bohaterowie Tosia i Jeremi pokazują dzieciom jak wykorzystać wiedzę w codziennych sytuacjach.

 

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ KRAINĘ BAŚNI :

 

kraina-basni

 

  1. Materiał pokrywa znaczną część programu szkolnego, jest więc doskonałym przygotowaniem do szkoły.
  2. Posiadamy konkretny program konsekwentnie budujący wiedzę pociechy, ciekawa forma łączy w zabawie piękno tradycji z potrzebami dnia dzisiejszego.
  3. Specjalny trój-elementowy sposób wprowadzania słownictwa - kinestetyczny, wzrokowy i słuchowy - aby służyć wszystkim dzieciom.
  4. System powtórek opracowany na podstawie badań tak, aby każde słówko pozostało w pamięci trwałej dziecka.
  5. Dotychczasowo przeciętna "zapamiętywalność" to 80% słownictwa, które dzieci powtarzają bez kontekstu i podpowiedzi.
  6. Nowatorskie wprowadzenie gramatyki za pomocą symboli przystępnych dzieciom, aby ułatwić jej przyswajanie.
  7. Płyta nagrana w USA gwarantuje poprawną wymowę dzieci.
  8. Najlepsza oferta cenowa.
  9. 100% kontynuacji w przedszkolach, w których już działamy.
  10. Metoda powstała na bazie międzynarodowej współpracy, zgodna z rekomendacjami Rady Europy i Unii  Europejskiej i podstawą programową przedszkola Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Pomoce dydatkyczne używane w trakcie nauki:

Zbiór bajek w formie książki  - zawieraja tylko ręcznie malowane ilustracje w sposób łagodny i harmonijny wprowadzające piękno baśniowej tematyki nie stroniąc jednocześnie od bardziej nowoczesnych, komiksowych wątków w ćwiczeniach, w sposób bardzo przemyślany pod kątem metodycznym wprowadzają materiał, a później, niemal z matematyczną dokładnością, utrwalają każde słówko. Zawierają dużo gier, zabaw, piosenek i wierszyków łącząc skuteczną naukę z doskonałą zabawą :

 

ksiazka2

ksiazka1

 

 

Karty pracy dla programu rozszerzonego, intensywnego - utrwalają materiał, w zabawie wprowadzają zagadnienia gramatyczne, wyczulają ucho dziecka na dźwięki i wymowę słów :

 
 
 
 
Flashcards - utrwalają całość słownictwa wprowadzanego w programie podstawowym,

prezentują dzieci wszystkich kontynentów.  Flashcards - wprowadzają cyfry i uczą liczyć w przyjaznym świecie zwierząt.

 

 
 
 
najnowsza1 revers2
 
 więcej informacji o Metodzie KRAINA BAŚNI na  www.krainabasni.com.pl

 

Języki : Niemiecki , Francuski, Włoski i Hiszpański dla Przedszkolaków to nauka połączona z zabawą opierająca się na założeniach programowych wydawnictw najbardziej uznanych na rynku.

Zajęcia odbywają wg. tej samej organizacji oraz cen jak zajęcia z języka angieskiego /patrz tabela powyżej/.

 

languages-540x238-q90

 

Dlaczego warto uczyć dzieci języka obcego ?

Pomiędzy drugim a czwartym rokiem życia zostaje zakończony proces nauki języka rodzimego i dziecko jest gotowe do nauki drugiego języka.

Wyniki badań przeprowadzonych przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży donoszą, że 50% możliwości intelektualnych dzieci kształtuje się do czwartego roku życia - maluchy są w stanie przyswoić ogromną ilość informacji.

Laura Ann Petitto z Department of Psychological and Brain Sciences Dartmouth College wykazała w swoich badaniach, że dzieci, które rozpoczynają naukę języka obcego w chwili narodzin są w stanie opanować dwa języki równolegle bez szkody dla któregokolwiek. Dla dzieci zaczynających naukę w wieku 4-6 lat nawet krótkotrwały kontakt bardzo ułatwia naukę w przyszłości.

Pomiędzy 4 a 9 rokiem życia organa mowy są giętkie i pozwalają na idealną imitację dźwięków.

Pomiędzy 4 a 8 rokiem życia następuje lateryzacja półkul mózgowych i w tym okresie lewa półkula, odpowiedzialna za język, jest dominująca.

Francuski laryngolog Thomatis odkrył, że do 10 roku życia ucho ludzkie wychwytuje wszystkie częstotliwości fal i dlatego dziecko jest w stanie opanować najdrobniejsze niuanse wymowy języka obcego.

Rozpoczęcie nauki drugiego języka w tym okresie bardzo korzystnie wpływa na ogólny rozwój potencjału intelektualnego dziecka.