O szkole

O NAS

Centrum Języków Obcych EURO istnieje od 1999 roku i od tamtej pory cieszy się uznaniem i sympatią swych uczniów uczęszczających na kursy chętnie i wynoszących z nich dużą wiedzę w zakresie użyteczności języka jak i umiejętności posługiwania się w nim w sytuacjach codziennych. Nauczamy na wszystkich poziomach zaawansowania określając je systemem kształcenia wg. ujednoliconych standardów europejskich począwszy od A0 do C2. W 2008 roku Centrum uzyskało status Instytucji Szkoleniowej z pełnymi uprawnieniami do organizowania szkoleń językowych wszystkich typów ( min . tych dofinansowanych przez EFS ). Ciągle się rozwijamy wprowadzając nowatorskie metody nauczania języków obcych , podnosimy standardy i rozszerzamy ofertę językową. Jako jedyni w Namysłowie uczymy języka angielskiego METODĄ CALLANA ( dorośli ) oraz KRAINĄ BAŚNI ( przedszkolaki ), stosujemy unikalny, autorski blok programowy dla dzieci z I i II klasy szkoły podstawowej EURO KIDS ACADEMY oraz przeprowadzamy egzaminy PTE GENERAL ( Pearson Test of English General ).

 

PATRONAT WYDAWNICTWA PEARSON 

Od 2008 roku nasza szkoła jako jedna z nielicznych w województwie opolskim działa pod Patronatem wydawnictwa Pearson. Wydawnictwo sprawuje pieczę nad metodyką nauczania w naszej szkole, jednocześnie zaopatrując wszystkich naszych uczniów języka angielskiego, w nowoczesne podręczniki oraz multimedialne narzędzia do nauczania języków obcych takie jak chociażby tablice interaktywne. W 2015 roku uzyskaliśmy tytuł CERTYFIKOWANEGO CENTRUM EGZAMINACYJNEGO PTE GENERAL uzyskując tym samym uprawnienia do przeprowadzania w/w egzaminów jako jedna z dwóch szkól na Opolszczyźnie.

 

LOKALIZACJA 

Siedziba naszej szkoły położona jest w Namysłowie, przy ul. Reymonta 10, na osiedlu mieszkalnym, na parterze pięciokondygnacyjnego bloku. Dogodne położenie w pobliżu przedszkoli , gimnazjum i szkoły podstawowej, sprzyja bezproblemowemu docieraniu na zajęcia, nawet naszym najmłodszym uczniom.

 

LEKTORZY

Kursy prowadzone są przez kadrę doświadczonych lektorów – absolwentów filologii obcych, lub posiadaczy renomowanych, międzynarodowych certyfikatów językowych, mogących pochwalić się doskonałymi rezultatami w nauczaniu już od wielu lat. Lektorzy naszej szkoły wciąż poszerzają swoje kwalifikacje, biorąc udział w studiach podyplomowych, w szkoleniach, warsztatach metodycznych itp. To osoby sumienne, pracowite i obowiązkowe, wkładające w nauczanie całe swoje serce . Kochają i potrafią nauczać, a ta praca to ich pasja. Gościnnie zajęcia prowadzą również NATIVE SPEAKERZY z Wielkiej Brytanii i USA.

 

WYPOSAŻENIE CENTRUM

W siedzibie naszej szkoły Słuchacze mogą doskonalić swoją wiedzę z języka za pomocą czegoś więcej niż podręcznik, ponieważ dysponujemy nowoczesnym sprzętem i środkami wspomagającymi naukę języków obcych (tablicą interaktywną, multimedialnym rzutnikiem, stałym dostępem do internetu (WiFi ), możliwością wykorzystywania najnowszych programów multimedialnych, kaset audio,video, płyt CD i DVD, ciągle świeżych i aktualnych gazet i czasopism dostarczanych nam z Wielkiej Brytanii oraz innych krajów, fachowych czasopism językowych, plansz, gier edukacyjnych) oraz BIBLIOTEKĄ JĘZYKOWĄ zawierającą w sobie nie tylko szeroką ofertę podręczników znanych i cenionych wydawnictw językowych, ale także duży wybór anglojęzycznej literatury pięknej, albumów i słowników. W kąciku cichej nauki oferujemy zawsze aktualne czasopisma brytyjskie dostarczone przez zaprzyjaźnionych NATIVE SPEAKER’ÓW, którzy chętnie zatrzymują się u nas na dłużej prowadząc zajęcia i warsztaty tematyczne.

 

METODYKA

Nauka języków obcych odbywa się w sposób nowoczesny, dynamiczny i ciekawy. Stosując bezpośrednią metodę komunikacji, główny nacisk kładziemy na praktyczne użycie języka, co szczególnie przydatne jest podczas wyjazdów biznesowych, podróży czy w sytuacjach codziennych. Nieco inną metodę stosujemy nauczając w grupach przygotowujących do egzaminów językowych, matury i egzaminu gimnazjalnego. Swoistą perełką metodyczną jest nauczanie języka angielskiego METODĄ CALLANA (dorośli ) METODĄ KRAINA BAŚNI ( przedszkolaki ) oraz autorski, unikalny blok programowy EURO KIDS ACADEMY ( dzieci z 1 i 2 klasy szk.podst). Dokładny opis metodyki stosowanej w naszej szkole dostępny jest do wglądu w Sekretariacie.

 

 KONTROLA  NAD POSTĘPAMI  W NAUCE

Przez cały okres kursu lektorzy czuwają nad postępami Słuchaczy, motywują do nauki, pomagają w rozwiązywaniu problemów językowych. Na zakończenie każdego semestru (styczeń i czerwiec) uczestnicy piszą test sprawdzający. Osiągnięte wyniki w nauce, 85 % frekwencji oraz pozytywne zaliczony test końcowy są podstawą do otrzymania EUROPEJSKIEGO CERTYFIKATU UKOŃCZENIA KURSU JĘZYKOWEGO. Liczne hospitacje zajęć przez metodyka szkoły dowodzą, iż bardzo dbamy o jak najwyższą jakość nauczania w naszej szkole.

 

WYDARZENIA, ATRAKCJE, ZAJĘCIA DODATKOWE

Zajęcia w naszej szkole nie ograniczają się tylko do zajęć w swojej grupie. Dla naszych dzieci i młodzieży organizujemy szereg dodatkowych atrakcji. Są nimi między innymi olimpiady i konkursy językowe, tematyczne festyny z okazji świąt danego kraju , np. DNI KULTURY BRYTYJSKIEJ/ WŁOSKIEJ/ HISZPAŃSKIEJ itd., zabawy: Halloween, Christmas Party, zabawa z okazji Dnia Dziecka. Wręczamy tytuły SUPER STUDENTA oraz przyznajemy DYPLOMY PRZYJACIÓŁ SZKOŁY. Dla młodzieży starszej i dorosłych proponujemy warsztaty tematyczne podczas których nasi uczniowie mają okazję poznać elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych (często prowadzonych przez współpracujących z nami native speaker’ów), spotkania z herbatką FIVE O’CLOCK TEA, tygodnie kulturowe, spotkania i wieczorki tematyczne oraz BEZPŁATNE WARSZTATY GRAMATYCZNE ! Miło nam dodać, iż już od lat, jesteśmy zapraszani jako sponsor oraz Jury konkursów z tematyką języków obcych w tle, organizowanych przez okoliczne szkoły publiczne.

 

JĘZYK MOBILNY

ZAJĘCIA Z DOJAZDEM DO SIEDZIBY/ DOMU KLIENTA Zajęcia z dojazdem do siedziby/domu Klienta odbywają się wg. aktualnej oferty kursów powiększonej o:

* 5 zł za lekcję na terenie Namysłowa i miejscowości oddalonej do 5 km

* 10 zł za lekcję w miejscowościach powyżej 5 - 30 km od Namysłowa