Egzaminy Cambridge

Centrum Języków Obcych EURO posiada status Centrum Przygotowującego do egzaminów Cambridge English Qualifications i jest partnerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English PL277.

W naszej szkole uczniowie mogą zdawać następujące egzaminy:

Dla Dzieci:

Pre A1 Starters (YLE Starters)  to pierwsze kroki dziecka w zakresie nauki języka. Celem jest satysfakcja i motywacja do dalszej nauki. Zdając ten egzamin, dziecko bezstresowo wkracza na egzaminacyjną ścieżkę nauczania i ma ogromne szanse na niej pozostać i uzyskać poważne certyfikaty językowe już w wieku nastoletnim. Testy Cambridge English dla najmłodszych poruszają tematykę bliską najmłodszym i sprawdzają wszystkie umiejętności: słuchania, mówienia, czytania i pisania w języku angielskim.

A1 Movers (YLE Movers) jest to drugi, z trzech Cambridge English Qualifications dla najmłodszych. Jest to doskonały sposób, aby pomóc dzieciom rozwijać znajomość języka i robić dalsze postępy w angielskim. Pomaga zrozumieć dłuższe zdania i uczy jak rozpoznać rozmowę na proste tematy. Pokazuje postęp, jakiego dokonują dzieci na przestrzeni czasu.

A2 Flyers (YLE Flyers) ma najwyższy poziom zaawansowania spośród trzech Cambridge English Qualifications dla najmłodszych. To znakomity sposób wykazania, że dzieci radzą sobie z używanym na co dzień mówionym i pisanym językiem angielskim na poziomie podstawowym, co widać w szkole i na wakacjach za granicą, kiedy dziecko nie boi się komunikować w języku angielskim.

Dla nastolatków:

A2 Key for Schools (KET) to młodzieżowa wersja testu A2 Key dla dorosłych. Jest to kolejny stopień zaawansowania po Cambridge English Qualifications dla najmłodszych i doskonały sposób na rozpoczęcie następnego etapu nauki języka dla uczniów starszych klas szkół podstawowych. Jest dowodem, że posiadacz certyfikatu potrafi brać udział w zwykłej, typowej rozmowie po angielsku, jak również poradzić sobie w bardzo krótkich rozmowach towarzyskich.

B1 Preliminary for Schools (PET) to kolejny poziom w nauce języka angielskiego, pomiędzy A2 Key a B2 First. Poszerza opanowany na niższych poziomach materiał z zakresu pisania i mówienia o m.in naukę umiejętności i wyrażania opinii oraz opisywania uczuć.

B2 First for Schools (FCE) jest egzaminem na poziomie średniozaawansowanym i jego certyfikat potwierdza, że uczeń potrafi posługiwać się używanym na co dzień mówionym i pisanym językiem angielskim potrzebnym w pracy lub w nauce. Jego treści są specjalnie dostosowane do zainteresowań młodzieży. Przygotowanie do egzaminu jest doskonałą motywacją do nauki języka pozwalając rozwijać umiejętności językowe i zdobyć międzynarodowy certyfikat językowy na poziomie B2, rozpoznawalny na całym świecie.

Dla dorosłych:

A2 Key(KET) pokazuje, że znasz angielski na poziomie podstawowym i potrafisz brać udział w zwykłej, typowej rozmowie wymagającej prostej i bezpośredniej wymiany informacji na znane Ci tematy, a także radzić sobie w bardzo krótkich rozmowach towarzyskich. Egzamin został stworzony na poziomie A2 i sprawdza wszystkie cztery umiejętności językowe – czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

B1 Preliminary(PET) dowodzi, że znasz podstawy języka angielskiego i posiadasz praktyczne umiejętności językowe pozwalające komunikować się w codziennych sytuacjach. Egzamin B1 Preliminary to kolejny poziom w nauce języka angielskiego, pomiędzy A2 Key a B2 First. Podczas przygotowań do egzaminu cały czas uczysz się praktycznego języka i rozwijasz swoje umiejętności językowe oraz przygotowujesz się do kolejnego z egzaminów – B2 First.

B2 First(FCE) jest egzaminem na poziomie B2. Certyfikat B2 First potwierdza, że potrafisz posługiwać się używanym na co dzień praktycznym językiem angielskim potrzebnym w pracy lub w nauce. To kolejny krok między poziomem B1 Preliminary a C1 Advanced. Co roku tysiące osób pragnących poprawić szanse znalezienia pracy i przyjęcia na uczelnię przystępuje do egzaminu B2 First.

C1 Advanced(CAE) to potwierdzenie wysoce zaawansowanego poziomu znajomości języka – ponad 6000 instytucji edukacyjnych, firm i instytucji państwowych na całym świecie honoruje go. Przygotowanie do egzaminu C1 Advanced pomaga rozwinąć umiejętności pozwalające czerpać maksymalne korzyści z nauki, pracy oraz życia w krajach anglojęzycznych.

C2 Proficiency(CPE) to certyfikat, który jest uznawany jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowania zbliżonym do poziomu rodzimych użytkowników języka przez tysiące wiodących firm i instytucji edukacyjnych na świecie. Przygotowanie się i zdanie egzaminu C2 Proficiency oznacza, że możesz studiować i pracować posługując się językiem angielskim na najwyższym poziomie zaawansowania, na przykład, podczas zagranicznych studiów podyplomowych.

Dlaczego warto zdawać egzaminy Cambridge?

  • uczą pewności siebie – kiedy dziecko przekona się , że egzamin to nic strasznego, z mniejszym stresem, strachem i z większą ochotą będzie podchodzić do wyzwań egzaminacyjnych w przyszłości, gdyż będzie już oswojone z oficjalną formą egzaminu
  • dają poczucie sukcesu, co buduje wysoką samoocenę. W przypadku egzaminów dla Young Learners każde dziecko otrzymuje certyfikat, na którym liczba pokolorowanych tarcz daje informację o poczynionych przez dziecko postępach w nauce (nie ma groźby porażki!)
  • uczą koncentracji w dążeniu do celu oraz dyscypliny – egzamin zdecydowanie działa mobilizująco. Rozwijanie tych umiejętności bardzo przyda się w dorosłym życiu, a to przecież wcale nie jest łatwe
  • wyznaczają pewien etap edukacji językowej – po egzaminach dla Young Learners, nie będzie stresem myśl o zdaniu egzaminów B2 First (FCE) czy C1 Advanced (CAE), które są międzynarodowymi certyfikatami, potwierdzającymi znajomość angielskiego
  • dają faktyczne świadectwo osiągniętego poziomu i to przez tak prestiżową instytucję jaką jest Cambridge Assessment English, które jest częścią Uniwersytetu w Cambridge – tam właśnie sprawdzane są egzaminy. Bardziej prestiżowo, uczciwiej i rzetelniej już się nie da
  • sprawdza wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, czytanie, pisanie oraz mówienie
  • wyniki z egzaminu Cambridge mogą zostać wpisane na świadectwie szkolnym w rubryce osiągnięcia dodatkowe
  •  pokazuje poziom kursu językowego, na które uczęszcza uczeń – niewiele szkół językowych decyduje się na wprowadzanie kursów z egzaminami zewnętrznymi, bo w ten sposób oceniana jest cała szkoła.

7 powodów, dla których warto zdawać Egzaminy Cambridge:

Przeczytaj artykuł: https://edubears.pl/2022/08/25/dlaczego-warto-zdawac-egzaminy-cambridge/

Więcej na temat Egzaminów Cambridge, ich pełen opis i przeznaczenie – na stronie patronującego nam Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English PL277 Clan City w Gliwicach

Więcej o głównym organizatorze Egzaminów Cambridge na świecie: