O szkole

Kim jesteśmy?

Centrum Języków Obcych EURO istnieje od 1999 roku i od tamtej pory cieszy się uznaniem i sympatią swych uczniów uczęszczających na kursy chętnie i wynoszących z nich dużą wiedzę w zakresie użyteczności języka, jak i umiejętności posługiwania się w nim w sytuacjach codziennych.

O NAS

Centrum Języków Obcych EURO istnieje od 1999 roku i od tamtej pory cieszy się uznaniem i sympatią swych uczniów uczęszczających na kursy chętnie i wynoszących z nich dużą wiedzę w zakresie użyteczności języka, jak i umiejętności posługiwania się w nim w sytuacjach codziennych. Nauczamy na wszystkich poziomach zaawansowania, określając je systemem kształcenia wg. ujednoliconych standardów europejskich, zgodnie ze skalą CEFR ( Common European Framework of Reference for Languages), począwszy od małych, początkujących dzieci na poziomie A0 aż do pełnej biegłości językowej na poziomie C2. W 2008 roku Centrum uzyskało status Instytucji Szkoleniowej z pełnymi uprawnieniami do organizowania szkoleń językowych wszystkich typów (min. tych dofinansowanych przez EFS). Ciągle się rozwijamy, wprowadzając nowatorskie metody nauczania języków obcych, podnosimy standardy i rozszerzamy ofertę językową. Jako jedyni w Namysłowie uczymy języków metodami bezpośrednimi: angielskiego METODĄ CALLANA PLUS, a niemieckiego metodą DIREKTE METHODE. Również tylko u nas angielski METODĄ TEDDY EDDIE (dzieci w wieku 2-7 lat) oraz METODĄ SAVVY ED ( dzieci w wieku 7-10 lat) .

MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY JĘZYKOWE

Nasza szkoła jako jedyna w okolicy przygotowuje i przeprowadza dwa rodzaje prestiżowych CERTYFIKATÓW JĘZYKOWYCH uznawanych na całym świecie, takich jak CAMBRIDGE EXAMS oraz PTE GENERAL oraz PTE GENERAL YOUNG LEARNERS.

PATRONAT WYDAWNICTWA PEARSON 

Od 2008 roku nasza szkoła jako jedna z nielicznych w województwie opolskim działa pod Patronatem wydawnictwa Pearson. Wydawnictwo sprawuje pieczę nad metodyką nauczania w naszej szkole, jednocześnie zaopatrując wszystkich naszych uczniów języka angielskiego, w nowoczesne podręczniki oraz multimedialne narzędzia do nauczania języków obcych począwszy od BLENDED LEARNING aż po tablice interaktywne. Jesteśmy również partnerem programu Pearson- ENGLISH & MORE.

LOKALIZACJA 

Siedziba naszej szkoły położona jest w Namysłowie, przy ul. Reymonta 10, na osiedlu mieszkalnym, na parterze pięciokondygnacyjnego bloku. Dogodne położenie w pobliżu przedszkoli i szkoły podstawowej, sprzyja bezproblemowemu docieraniu na zajęcia, nawet naszym najmłodszym uczniom.

LEKTORZY

Kursy prowadzone są przez kadrę doświadczonych lektorów – native speaker’ów z UK/USA/Niemiec, absolwentów filologii obcych lub posiadaczy renomowanych, międzynarodowych certyfikatów językowych, mogących pochwalić się doskonałymi rezultatami w nauczaniu już od wielu lat. Lektorzy naszej szkoły wciąż poszerzają swoje kwalifikacje, biorąc udział w studiach podyplomowych, w szkoleniach, warsztatach metodycznych itp. To osoby sumienne, pracowite i obowiązkowe, wkładające w nauczanie całe swoje serce. Kochają i potrafią nauczać, a ta praca to ich pasja. Lektorzy metod Teddy Eddie i Savvy Ed, to certyfikowani lektorzy po szerokim cyklu szkoleń pracujący każdego dnia pod opieką Opiekuna w/w metod.

WYPOSAŻENIE CENTRUM

W siedzibie naszej szkoły Kursanci mogą doskonalić swoją wiedzę z języka za pomocą czegoś więcej niż podręcznik, ponieważ dysponujemy nowoczesnym sprzętem i środkami wspomagającymi naukę języków obcych (tablicą interaktywną, multimedialnymi rzutnikami, stałym dostępem do Internetu (Wi-Fi, który w obecnej dobie jest niezwykle ważnym narzędziem dydaktycznym w nauce języków obcych), możliwością wykorzystywania najnowszych programów multimedialnych, ciągle świeżych i aktualnych gazet i czasopism dostarczanych nam z Wielkiej Brytanii oraz innych krajów, fachowych czasopism językowych, plansz, gier edukacyjnych) oraz BIBLIOTEKĄ JĘZYKOWĄ zawierającą w sobie nie tylko szeroką ofertę podręczników znanych i cenionych wydawnictw językowych, ale także duży wybór anglojęzycznej literatury pięknej, albumów i słowników. W kąciku cichej nauki oferujemy zawsze aktualne czasopisma obcojęzyczne dostarczone przez naszą kadrę nauczycieli podróżujących do rożnych zakątków świata.

METODYKA

Jako jedyna szkoła w okolicy, stosujemy AGILE METHODOLOGY, czyli „metodykę żywą”, polegającą na intuicyjnym dostosowaniu się nauczyciela do konkretnych potrzeb każdego ucznia/ grupy, bez ciągłego poruszania się utartymi, zaplanowanymi wcześniej schematami. Ta nowoczesna metoda nauczania języków obcych, pozwala spersonalizować ścieżkę nauczania pod potrzeby ucznia i rozwinąć w nim to, co w nim najlepsze, a jednocześnie sprytnie dotrzeć do tych elementów, które wymagają nieco większego nakładu pracy. Ponadto, na naszych zajęciach stosujemy bezpośrednią metodę komunikacji, gdzie główny nacisk kładziony jest na praktyczne użycie języka, gdyż od zawsze naszą misją jest NAUCZYĆ MÓWIĆ W JĘZYKU OBCYM! METODA CALLANA, DIREKTE METHODE, METODA TEDDY EDDIE, SAVVY ED, BLENDED LEARNIG i CLIL (zintegrowane metody nauczania języków obcych), czy unikalny blok programowy EURO KIDS to tylko niektóre ze stosowanych przez nas schematów nauczania. Dokładny opis metodyki stosowanej w naszej szkole dostępny jest do wglądu w Sekretariacie. Stała opieka naszego Metodyka , jak i Opiekuna Metod Teddy Eddie i Savvy Ed, gwarantuje jak najwyższy poziom nauczania na wszystkich rodzajach kursów oraz szeroki program szkoleń metodycznych dla wszystkich lektorów naszej szkoły.

KONTROLA  NAD POSTĘPAMI  W NAUCE

Przez cały okres kursu lektorzy czuwają nad postępami Kursantów, motywują do nauki, pomagają w rozwiązywaniu problemów językowych. Na zakończenie każdego semestru (styczeń i czerwiec) uczestnicy piszą test sprawdzający. Osiągnięte wyniki w nauce, 85 % frekwencji oraz pozytywne zaliczony test końcowy są podstawą do otrzymania EUROPEJSKIEGO CERTYFIKATU UKOŃCZENIA KURSU JĘZYKOWEGO. Liczne hospitacje zajęć przez Metodyka szkoły/ Opiekuna Metody Teddy Eddie i Savvy Ed dowodzą, iż bardzo dbamy o jak najwyższą jakość nauczania w naszej szkole.

WYDARZENIA, ATRAKCJE, ZAJĘCIA DODATKOWE

Zajęcia w naszej szkole nie ograniczają się tylko do zajęć w swojej grupie. Dla naszych dzieci i młodzieży organizujemy szereg dodatkowych atrakcji. Są nimi między innymi olimpiady i konkursy językowe, tematyczne festyny z okazji świąt danego kraju, np. DNI KULTURY BRYTYJSKIEJ/ WŁOSKIEJ/ HISZPAŃSKIEJ itd., zabawy: Halloween, Christmas Party, zabawa z okazji Dnia Dziecka. Wręczamy tytuły SUPER STUDENTA oraz przyznajemy DYPLOMY PRZYJACIÓŁ SZKOŁY. Dla młodzieży starszej i dorosłych proponujemy warsztaty tematyczne podczas których nasi uczniowie mają okazję poznać elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych (często prowadzonych przez naszych native speaker’ów), spotkania z herbatką FIVE O’CLOCK TEA, tygodnie kulturowe, spotkania i wieczorki tematyczne oraz BEZPŁATNE WARSZTATY GRAMATYCZNE! Miło nam dodać, iż już od lat, jesteśmy zapraszani do Jury konkursów z tematyką języków obcych w tle organizowanych przez okoliczne szkoły publiczne, przyjmując w nich funkcje Partnera odraz doradcy merytorycznego.